MUDr. Ivan David, CSc. otevírá 1. února 2010 svoji internetovou stránku.

Původní zanikla v roce 2008, když zkrachovala firma , která poskytovala tuto službu.

Proč kandiduji? Co mohu nabídnout?

28. 3. 2013

Za "normálních okolností" by mne ani ve snu nenapadlo kandidovat na funkci předsedy Psychiatrické společnosti ČLS J.E.Purkyně. Podpořil bych profesora či profesorku zasluhujícího úctu pro úspěchy na poli vědy. Taková funkce by zpravidla měla být vyvrcholením akademické kariéry.

Jenže situace je čím dál nenormálnější. Ohroženy jsou samotné základy nikoli psychiatrie jako vědy, ale fungování péče o duševně nemocné. Po mnoha vyspělých západních zemích nyní vážně hrozí i v ČR uplatnění snah na jedné straně ušetřit výdaje na potřebnou adekvátní péči, na druhé straně prosadit bizarní ideologii.

Proto jsem přistoupil na návrh několika kolegů a kolegyň a přijal nominaci. Nabízím zkušenost v lůžkové i ambulantní péči, v psychiatrickém výzkumu i v postgraduálním vzdělávání, v řízení významného ústavu, v zastupitelských i v exekutivních funkcích veřejné správy a dobrou orientaci v systému péče o duševně nemocné v ČR i v zahraničí. Nabízím svoji iniciativu a tvořivou práci. Neuhýbám a nenechám se korumpovat.


Články, glosy, dokumenty a další údaje lze bezplatně uveřejňovat v jiných médiích s uvedením autora. Zkrácení jen se souhlasem autora.Texty, u nichž je uvedeno, kde byly publikovány, je možno uveřejňovat jen se souhlasem média, v němž byly publikovány.


středa 30. dubna 2008

i-Dnes: David viděl budoucnost léčebny jinak, zdůvodnilo ministerstvo odvolání

Za včerejším odvoláním ředitele bohnické léčebny Ivana Davida jsou rozdílné názory na budoucnost tohoto psychiatrického zařízení. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt. Davida v čele léčebny nahradil vedoucí jejího sexuologického oddělení Martin Hollý.
"Důvodem jsou rozdílné pohledy ministra a odvolaného ředitele na další rozvoj léčebny v rámci reformy zdravotnictví," zdůvodnil Davidovo odvolání Cikrt. - více o odvolání ředitele Davida čtěte zde
"Ministerstvo mi sdělilo, že si představovalo budoucnost léčebny jinak. Bylo mi poděkováno a byl jsem odvolán," řekl pouze iDNES.cz David. S mluvčím ministerstva Tomášem Cikrtem prý naposledy mluvil asi před půl rokem.
Odvolaný David vedl bohnickou léčebnu od května 2005. Uvedl, že pracoval s maximálním nasazením a domnívá se, že dokázal maximum možného. "Připouštím, že někdo na to může mít jiný názor nebo může upřednostňovat jiné priority. Respektuji rozhodnutí ministra," řekl.
David loni v červnu výrazně omezil činnost bohnického Centra krizové intervence, které prý způsobovalo léčebně ztrátu 3,5 milionu ročně. Většinu činností centra zdravotní pojišťovny nehradí. Tento Davidův krok někteří odborníci kritizovali, ministerstvo se ale tehdy za ředitele Bohnic postavilo.
Rath: Julínek likviduje lidi z jiných stran
Stínový ministr zdravotnictví David Rath vidí důvody odvolání ředitele jinde. "Je to klasická msta ministra Julínka, protože Ivan David je členem ČSSD," řekl Rath.
Podle Ratha vedl David nemocnici dobře, nebyly stížnosti pacientů ani problémy s personálem. "Myslím si, že k odvolání není žádný racionální důvod mimo důvodu politického, ministr Julínek likviduje lidi z jiných politických stran," prohlásil Rath.
Mluvčí ministerstva zdravotnictví Cikrt Rathova slova odmítl, exministr prý "vidí bubáky tam, kde nejsou". Jednání s odvolaným ředitelem bylo podle Cikrta korektní. "Žádné pochybení mu nebylo vyčteno, počítáme nadále se spoluprací s ním," dodal mluvčí.
Ivan David nadále zůstává v managementu léčebny.