MUDr. Ivan David, CSc. otevírá 1. února 2010 svoji internetovou stránku.

Původní zanikla v roce 2008, když zkrachovala firma , která poskytovala tuto službu.

Proč kandiduji? Co mohu nabídnout?

28. 3. 2013

Za "normálních okolností" by mne ani ve snu nenapadlo kandidovat na funkci předsedy Psychiatrické společnosti ČLS J.E.Purkyně. Podpořil bych profesora či profesorku zasluhujícího úctu pro úspěchy na poli vědy. Taková funkce by zpravidla měla být vyvrcholením akademické kariéry.

Jenže situace je čím dál nenormálnější. Ohroženy jsou samotné základy nikoli psychiatrie jako vědy, ale fungování péče o duševně nemocné. Po mnoha vyspělých západních zemích nyní vážně hrozí i v ČR uplatnění snah na jedné straně ušetřit výdaje na potřebnou adekvátní péči, na druhé straně prosadit bizarní ideologii.

Proto jsem přistoupil na návrh několika kolegů a kolegyň a přijal nominaci. Nabízím zkušenost v lůžkové i ambulantní péči, v psychiatrickém výzkumu i v postgraduálním vzdělávání, v řízení významného ústavu, v zastupitelských i v exekutivních funkcích veřejné správy a dobrou orientaci v systému péče o duševně nemocné v ČR i v zahraničí. Nabízím svoji iniciativu a tvořivou práci. Neuhýbám a nenechám se korumpovat.


Články, glosy, dokumenty a další údaje lze bezplatně uveřejňovat v jiných médiích s uvedením autora. Zkrácení jen se souhlasem autora.Texty, u nichž je uvedeno, kde byly publikovány, je možno uveřejňovat jen se souhlasem média, v němž byly publikovány.


středa 3. března 2010

Mediální žumpa na straně pravice

Bulvární "Super.cz" přinesl tuto zprávu šířenou portálem "Seznam.cz":
Šťabajzna Brožová si nedala říct. Paroubka podporuje i nadále!
Jakmile Kateřina Brožová (40) prozradila, že zvažuje nabídku kandidovat za stranu ČSSD, snesla se na ni vlna kritiky. Přestože se kandidatury nakonec vzdala, socany podporuje i nadále a během volební kampaně bude lákat ovečky do oranžového stáda. Proboha proč?

„Mou současnou životní prioritou je péče o dceru a její výchova. Zároveň chci pokračovat ve své umělecké činnosti a neumím si představit, že bych zcela skončila s herectvím a zpěvem," omluvila své ukončení kandidatury Brožová.

Herečka, která vydala i CD, jež většinou skončilo u pokladen v supermarketech mezi kondomy a žvýkačkami, se ale rozhodla, že svoje sympatie levici jen tak nezahodí.

Proto na tiskové konferenci ČSSD v Lidovém domě oznámila, že se aktivně zapojí do podpory volební kampaně. „Jsem ráda, že jsem byla přizvána, abych mohla podpořit zahájení volební kampaně. Jsem tu jako zástupce umělců, kteří budou vystupovat při setkávání s lidmi. Věřím, že budu účastna až do posledních dnů kampaně a že vše proběhne příjemně. Moc se na to těším," dodala Brožová.

Kateřinu tak kromě účinkování v muzikálech čeká putování po vlasti a inspirativní besedování nad volebním gulášem. Možná že přidá i nějakou tu písničku... (yas)