MUDr. Ivan David, CSc. otevírá 1. února 2010 svoji internetovou stránku.

Původní zanikla v roce 2008, když zkrachovala firma , která poskytovala tuto službu.

Proč kandiduji? Co mohu nabídnout?

28. 3. 2013

Za "normálních okolností" by mne ani ve snu nenapadlo kandidovat na funkci předsedy Psychiatrické společnosti ČLS J.E.Purkyně. Podpořil bych profesora či profesorku zasluhujícího úctu pro úspěchy na poli vědy. Taková funkce by zpravidla měla být vyvrcholením akademické kariéry.

Jenže situace je čím dál nenormálnější. Ohroženy jsou samotné základy nikoli psychiatrie jako vědy, ale fungování péče o duševně nemocné. Po mnoha vyspělých západních zemích nyní vážně hrozí i v ČR uplatnění snah na jedné straně ušetřit výdaje na potřebnou adekvátní péči, na druhé straně prosadit bizarní ideologii.

Proto jsem přistoupil na návrh několika kolegů a kolegyň a přijal nominaci. Nabízím zkušenost v lůžkové i ambulantní péči, v psychiatrickém výzkumu i v postgraduálním vzdělávání, v řízení významného ústavu, v zastupitelských i v exekutivních funkcích veřejné správy a dobrou orientaci v systému péče o duševně nemocné v ČR i v zahraničí. Nabízím svoji iniciativu a tvořivou práci. Neuhýbám a nenechám se korumpovat.


Články, glosy, dokumenty a další údaje lze bezplatně uveřejňovat v jiných médiích s uvedením autora. Zkrácení jen se souhlasem autora.Texty, u nichž je uvedeno, kde byly publikovány, je možno uveřejňovat jen se souhlasem média, v němž byly publikovány.


pondělí 25. března 2013

Belgií otřásá skandál spojený s ubitím mladíka policistou


ČTK 22.2.2013
  Brusel 22. února (ČTK) - Belgičany otřásla televizní http://jdem.cz/yj3b6">reportáž>, která ve čtvrtek večer ukázala, jak jistý mladý muž zemřel v roce 2010 v policejní cele na předměstí Antverp v důsledku policejního násilí. Belgická ministryně vnitra Joëlle Milquetová dnes označila za skandální a nepřijatelný nejen samotný čin, ale i to, že za něj dosud nebyl nikdo potrestán.

  Případ začal ráno 6. ledna 2010, kdy se 26letý Jonathan Jacob na ulici obrátil na policejní hlídku o pomoc. Jako nadšenec do posilování se stal závislým na amfetaminech a ten den trpěl abstinenčními příznaky. Policisté ho odvedli na psychiatrii, která muže odmítla přijmout pro jeho zjevnou agresivitu. Mladík, který se mezitím svlékl do naha, tak skončil v malé policejní cele.


  Prokuratura nařídila policii muže znehybnit, aby mu lékař mohl píchnout uklidňující injekci. Policie k tomu přivolala zásahovou jednotku, jejíž příslušníkům se říká "Rambo". Šest policistů v helmách s pendreky a štíty hodilo do cely ohlušující petardu a poté se vrhlo na mladíka. Jeden z nich mu zasadil pět ran pěstí. Jacob se přestal hýbat a lékař konstatoval, že zemřel na vnitřní krvácení, které vyvolal tvrdý policejní zásah.

  Místní politici a média odsoudili tehdejší policejní zákrok jako "naprosto nepřiměřený". Belgická justice se rozhodla stíhat policistu, který mladíka bil, a představitele psychiatrického střediska, které se o muže závislého na práškách odmítlo postarat.

  pek mik
Cas| 17:41

Belgie patří k zemím, které jsou nám dávány za příklad moderní psychiatrické péče. Belgie má více psychiatrických lůžek než ČR při stejném počtu obyvatel. Na agresivní pacienty volají běžně do nemocnic policii. 

Žádné komentáře:

Okomentovat